سوگواره احلی من العسل با حضور دانش آموز ان لرستانی در خرم آباد برگزارشد

ساخت وبلاگ
چکیده :   در ششمین روز از محرم الحرام ، سوگواره احلی من العسل با شرکت تعدادکثیری ازدانش آموز نوجوان در حسینی... با عنوان : سوگواره احلی من العسل با حضور دانش آموز ان لرستانی در خرم آباد برگزارشد بخوانید :
 

در ششمین روز از محرم الحرام ، سوگواره احلی من العسل با شرکت تعدادکثیری ازدانش آموز نوجوان در حسینیه ثارالله شهرستان خرم آباد برگزارشد

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش لرستان ،مدیر کل آموزش و پرورش لرستان در این مراسم با تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین(ع)  و گرامیداشت یادو خاطره شهید مدافع حرم  محسن حججی گفت : هدف از برگزاری این سوگواره  انتقال فرهنگ عاشورا به دانش آموزان و آشنایی آنها با فلسفه قیام امام حسین (ع) است . خدانظر دریکوندبه خطابه حضرت زینب در مجلس یزید اشاره کردو  افزود : حضرت زینب (س) در جواب طعن وسرزنش یزید فرمودند : جز زیبایی و نیکویی چیزی دیگری  از صحنه کربلا ندیدم . وی به تشریح این زیبایی ها پرداخت و گفت : زیبایی عشق،وفا ،پایداری و پایمردی ،عهدو پیمان ، جانفشانی ،وفاداری و شهادت عاشقانه و عارفانه قاسم بن الحسن از جمله نیکویی هایی بود که حضرت زینب به آن اشاره کرد .

دریکوند به سوال حضرت امام حسین(ع) از قاسم بن الحسن هم اشاره کردو ادامه داد : قاسم نوجوان حاضر در کربلا در جواب عمویش مرگ را این چنین تشریح می کند که مرگ در نزد من شیرین تر از عسل است و این پاسخ حاکی از عمق معرفت ،عرفان و شناخت دقیق این نوجوان 13 ساله عاشورایی  است .

وی به فرازهایی از زیارت عاشورا هم اشاره کردو افزود : در زیارت عاشورا از خداوند طلب می کنیم که خدایا زندگی ما را زندگی محمد و آل محمد (ص) و مرگ ما را مرگ محمد و آل محمد (ص) قرار بده و در جای دیگری از خداوند طلب می کنیم که در قیامت ما را از شفاعت امام حسین (ع) بهره مند فرماید .

دریکوند بر این نکته تاکید کرد که برای تحقق این دعا باید تلاش کنیم تا اهل بیت را الگوی زندگی خود قرار دهیم و از آنان سرمشق بگیریم . وی به توطئه های دشمنان اسلام برای دورکردن افراد از مسیر درست زندگی اشاره کردوگفت : باید تلاش کنیم تا خود را مصداق بارز دوستان و محبان اهل بیت قراردهیم و بدانیم که محبان و دوستان اهل بیت چه ویژگی های بارزی دارند . وی تحصیل علم و دانش ، اخلاق محوری ، صداقت ، نوعدوستی ، ایثار و فداکاری  و دین مداری را از جمله ویژگی های یک مسلمان رهرو اهل بیت (ع) ذکر کردو گفت : باید قدردان نظام و انقلاب باشیم و با وحدت و همدلی تلاش کنیم تا در پیشبرد اهداف انقلاب و توسعه همه جانبه کشور افراد موثری باشیم .

گفتنی است در این مراسم که به صورت زنده از شبکه سراسری سیما پخش شد ، دانش آموزان مدارس تیزهوشان شهید بهشتی،نمونه باقرالعلوم،شهید رضایی،روح اله قاضی از آموزش وپزوزش ناحیه 2وبرخی مدارس ناحیه یک به ذکر عزاداری سید و سالار شهیدان پرداختند .

 

+ نوشته شده در  جمعه هفتم مهر ۱۳۹۶ساعت 14:24  توسط محمدرضا رضایی  | 
سوگواره,لرستانی,برگزارشد,...
نویسنده : بازدید : 5 تاريخ : دوشنبه 1 آبان 1396 ساعت: 23:25